Ailelere Yönelik Kamu Denetçiliği Kurumu Bilgilendirme Toplantısı, 19 Mart 2018, Eskişehir

Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı üyelerinden Eksi 25 Derneği işbirliği ile Eskişehir’de ailelere yönelik olarak 19 Mart 2018 tarihinde Kamu Denetçliği Kurumu Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Eskişehir ilindeki okulların, okul aile birliği başkanlarının yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Kamu Denetçiliği Kurumu Uzmanları ve UNICEF katılım sağlamıştır.

Toplantıda ailelere çocuk hakları, çocuk haklarını ihlali, çocukların idareden kaynaklı yaşayabilecekleri sorunlar, idareden kaynaklı çocuk hakları ihali, hak ihlali söz konusu olduğunda kullanılabilecek şikayet mekanizmaları ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuru süreciyle ilgili olarak bilgiler aktarılmıştır.

Toplantının bir bölümünde ise velilerden çocukların idareden kaynaklı yaşadıkları hak ihlalleri ile ilgili örnekler paylaşmaları istenmiştir. Paylaşılan örnek vakalar üzerinden hangi vakaların KDK’nın yetki ve inceleme alanına giren vakalar olabileceği ile ilgili bilgi aktarımı yapılmıştır.

 

İndir (DOCX, 279KB)

 

 

Haber ve Duyurular

Yayınlarımız

  • Bedensel Cezalandırma Bilgi Notu Yayınlandı!
  • Üniversite Çocuk Koruma Merkezleri Çocuğa Karşı Şiddeti İzleme Performans Raporu Yayınlandı!
  • Türkiye’de Engelli Çocuklara Şiddet Bilgi Notu Yayınlandı!
  • Çocuk İşçiliğine Genel Bir Bakış ve Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği Bilgi Notu Yayınlandı!

Twitter Üye Listesi