Ağ Üyelerimizden ÇYDD Aladağ’daki öğrenci yurdu yangınında yanarak ölen ailelerin acılarını paylaşmak için Aladağ’a gitti.

cydd

Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu temsilcileri Aladağ’a gitti.

26 kuruluştan oluşan ‘Laik ve Bilimsel Eğitim Platformunu temsil eden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Kadınlar Birliği ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği yetkili ve gönüllülerinden oluşan 210 kişilik grup; 29 Kasım 2016’da Aladağ’daki öğrenci yurdu yangınında yanarak ölen ailelerin acılarını paylaşmak ve devlete sosyal devlet olmanın gereğini anımsatmak için Aladağ’a gitti.

İlçe girişinde güvenlik güçlerince karşılanan grup, eskort eşliğinde yangının çıktığı yurdun önüne götürüldü. Güvenlik güçlerinden başka kimsenin olmadığı yurdun önünde basın açıklamalarını yapmalarına izin verildi.

Öğrenci yurdu önünde basın açıklamasını yapan topluluk, sivil toplum kuruluşlarının Aladağ için neler yapabileceğini anlamak için Belediye Başkanı ve koşulları zorlayarak yöre halkından bazı kişilerle görüşüp bilgi aldı.

 

Haber ve Duyurular

Yayınlarımız

  • Türkiye’de Çocuğa Karşı Şiddet Durum Raporu, 2017
  • Çocuk Hakları Alanında Daha Güçlü Bir Savunuculuk İçin Stratejik Davalama Kılavuzu
  • Sivil Toplumda Ağ Yönetişimi İçin Pratik Bir Kılavuz Yayınlandı!
  • Çocuklar İçin ve Çocuklarla Birlikte Yapılan Çalışmalarda Etik İlkeler

Twitter Üye Listesi