Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyumu

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği olarak kurulduğumuz günden beri futbol maçlarında, tribünlerde üretilen cinsel şiddet ve cinsiyetçi-fobik dile kayıtsız kalmıyoruz. Bu konuda faillere yönelik suç duyuruları hazırlıyor,  davaları takip ediyor, futbol kulüpleri ile görüşmelerde bulunuyor, kulüplere yönelik talepler ve açıklamalar gerçekleştiriyoruz.
Futbol gibi toplumun pek çok kesimini kapsayan, cinsel ve cinsiyetçi şiddeti ve ayrımcılığı besleyen geniş bir taraftar kültürünün olumlu yönde dönüşmesine; ayrıca kadınların, LGBTİ+’ların tüm spor branşlarında, altyapı kadrolarında varlıklarını cinsel şiddete ve ayrımcılığa maruz bırakılmadan arttırabileceklerine olan inancımız her geçen gün pekiştiriyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ve KASFAD ortak çalışmasıyla düzenleyeceğimiz  “Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyumu” ile bu eylemliliklerin devamı niteliğinde olan futboldaki tarafları bir araya getirerek  şiddet döngüsünün kırılması ve değiştirilmesi konusunda çözüm önerilerini tartışmaya açabilen 13-14 Mayıs 2017 tarihinde bir sempozyum düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz