Yerel Yönetimlerle Çocuk Hakları ve Akran Zorbalığı Odaklı Deneyim Paylaşım Etkinliği

21.12.2018 10:00

21 Aralık 2018 ANKARA

“Batı Balkanlar ve Türkiye’de Çocukların Şiddetten Koruması ve Engelli Çocukların Sosyal İçerilmesinin Desteklenmesi” Projesi, UNICEF, Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) ve Avrupa Engellilik Forumu paydaşlığında, Avrupa Birliği’nin mali UNICEF’in teknik desteği ile 7 ülkede (Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya, Sırbistan ve Türkiye’de) eş zamanlı olarak yürütülmektedir.

Proje Kapsamında geliştirilen “Yerel Yönetimlere Yönelik Çocuk Hakları ve Akran Zorbalığı Eğitim Modülü” yedi yerel yönetim (Altındağ Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Seferihisar Çocuk Belediyesi, Giresun Belediyesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi) ile doğrudan çalışılmıştır. Yapılan çalışmalarda farklı yerel yönetimlerde farklı uygulamaların olduğu görüldüğünden bir araya gelerek deneyim paylaşımının gerçekleştirilmesinin, yerel yönetimler açısından faydalı olabileceği düşünülmüştür.

Bu bağlamda 21 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da yerel yönetimlerle bir araya gelinerek deneyim paylaşım etkinliği gerçekleştirilmiştir.